FESTIVAL NOVÁ KOMEDIE

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu mladých tvůrců se uskuteční v druhé polovině dubna 2025. Opět se zaměří na divadelní inscenace s razantní poetikou a angažovanými společenskými tématy. Program bude jako každý rok doplněn o výstavu mladých výtvarníků, scénická čtení, koncerty a besedy s tvůrci.
Více informací o nadcházejícím ročníku se dozvíte v lednu 2025. Podněty k programu posílejte kurátorce divadla Komedie Lence Dombrovské na e-mail lenka.dombrovska@m-d-p.cz.

První ročník mezinárodního festivalu Nová komedie se konal v březnu 2019. Speciální ročník Nová komedie 1 a půl proběhl v říjnu 2021 a byly na něm prezentovány inscenace studentů uměleckých škol, kteří absolvovali během koronavirové pandemie, v době uzavírky divadel, a neměli dostatek prostoru prezentovat svou tvorbu. Druhý regulérní ročník jsme uvedli v dubnu 2023 a hostili jsme na něm inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Třetí ročník proběhl na začátku dubna 2024, v jeho rámci byly v divadle Komedie uvedeny inscenace z německého, maďarského, polského a slovenského divadla. Připravili jsme také debaty s inscenátory po představeních. Divadelní pole bylo již tradičně rozšířeno koncertem a výstavou. V tomto roce jsme přinesli programovou novinku, a to večer slam poetry.

NOVÁ KOMEDIE 2023

Téma: (Ne)svoboda, (ne)bezpečí, (ne)rovnoprávnost


Zalistujte průvodcem Novou komedií 2023.

Festival byl oceněn v Cenách divadelní kritiky:
Inscenace Spartakus. Láska v době moru, kterou jsme na Nové komedii uvedli v dubnu 2023, byla v Cenách divadelní kritiky oceněna ve speciální kategorii Největší zážitek ze zahraničního divadla. Ceny divadelní kritiky vyhlašuje a uděluje časopis Svět a divadlo.

Přečtěte si zprávu:
Mezinárodní festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie – mimořádné počiny mladých tvůrců v divadle Komedie | divadlo.cz

Přečtěte si ohlasy:

NOVÁ KOMEDIE 1 A PŮL

Stáhněte si program festivalu

NOVÁ KOMEDIE 2019

Poslechněte si REPORTÁŽ
Přečtěte si recenzi