Martin
Donutil

Herec
Martin Donutil

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/2019.

Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Absolvoval rolemi v inscenaci Schnitzlerova Reje. Od sezony 2011/12 byl členem souboru brněnského Divadla Husa na provázku, kam jej přivedl tehdejší umělecký šéf divadla Vladimír Morávek.  S ním spolupracoval například na inscenacích Uhdeho a Štědroňova Leoše, Baladě pro banditu, Čapkových Ze života hmyzu a hlavní roli si zahrál v Shafferově Amadeovi. Vedle Morávka spolupracoval na Provázku také s režiséry Janem Mikuláškem (Doktor Faustus, Višňový sad), J. A. Pitínským (Uršula, Triptych) a v posledních letech s Michalem Dočekalem (Dynastie /Lehman Brothers, hlavní role v adaptaci Kafkovy Ameriky). Vedle práce v divadle účinkuje i v televizi a filmu, hlavní roli ztvárnil například v seriálu Četníci z Luhačovic. 

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Tragédie myšlení a činu, kde si lež hraje na pravdu, zrádci na přátele a vrah na dobrého vládce.
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
Rokoko

Soused

Daniel Kehlmann
Hořká komedie ze současnosti s Miroslavem Hanušem a Martinem Donutilem v hlavních rolích.

Život je jako polévka. A já jsem vidlička.

David Drábek

Herečka sobotní noci