Petra
Tenorová

Herečka
Petra Tenorová
V Městských divadlech pražských od roku 2016.

Vystudovala herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Už během studií hostovala v Národním divadle moravskoslezském. V roce 2009 odešla do svého prvního angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Za šest let působení zde odehrála 25 rolí (hrála mj. Konstance v Amadeovi, Eržiku v Baladě pro banditu, Hermii ve Snu noci svatojánském, Markétu Lazarovou, Helenu v Mrzákovi Inishmaanském ad.). Spolupracovala také s pardubickým Divadlem Tří. Poté byla jeden rok v angažmá v Městském divadle na Kladně. Jakožto Kateřina Horovitzová se účastnila projektu Vlak Lustig. Hostuje také v pražských divadlech Kalich, Divadlo U Valšů a ve Vršovickém divadle MANA. Zahrála si i v několika českých filmech a seriálech ( Cukrárna, Ulice, Bohéma ad.). V Městských divadlech pražských účinkuje například v muzikálu Elefantazie Davida Drábka nebo inscenaci Yerma režiséra Mariána Amslera. Hlavní roli má v adaptaci románu Neviditelný v režii Martina Františáka.

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
Rokoko

Prasklej svět

Roland Schimmelpfennig
V luxusní vile daleko za městem a daleko od mobilního signálu uspořádá milionářský pár večírek pro mladé progresivní umělce. Pravé šampaňské, ústřice a nepředvídatelná konverzace dvou párů z neslučitelných světů. Diagnóza naší doby od jednoho z nejhranějších současných německých dramatiků.
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.

Svět převrátil se vzhůru nohama a napravit ho budu muset já.

WILLIAM SHAKESPEARE

Hamlet